Díky, Dolní Lažany

Ahoj drazí fanoušci, dneska nebudu psát žádnou obšírnou reportáž, protože vlastně ani nevím, jestli vás všechny ty detaily doopravdy zajímají Wink. Omezím se jenom natolik, že mini-zábava v Lažanském kulturáku byla i přes menší komplikace super. Kulturák mají v Lažanech krásně zrenovovaný, všemu vládne hřejivé dřevo, vkusné obklady, čistě bílé sádrokartonové podhledy a vše ještě voní novotou. Horší je, že projektant patrně moc nemyslel na akustiku, takže ze zvukového hlediska jsme si museli něco vytrpět. Naprosto rovný strop a holé stěny bez různých výklenků, které by dokázaly trošku rozbít prostor, to je noční můra každého zvukaře, protože zvuk se v sále různě odráží a míchá, čímž vzniká takzvaná „koule“ čili něco co zní řízně a hlasitě, ale jednotlivé nástroje v tom člověk nerozliší. Jinými slovy zvuk byl prostě chaos, ale jsme rádi, že se tím místní hudební fandové nenechali odradit a hrdinně s námi zapařili.

Chtěl bych hlavně z tohoto místa poděkovat všem, kteří si nás na posvícení přišli poslechnout, pořadatelům za jejich skvělou péči a pohostinnost a našim zvukařům za to, že se celou dobu odvážně prali s akustickými zvláštnostmi sálu. Zároveň bych se také měl ještě jednou se omluvit za časný konec našeho vystoupení všem rozvášněným fanouškům, kteří chtěli ještě pokračovat.

Na svou obhajobu můžu říct jenom tolik, že jsem v Lažanech dosáhll hranice svých fyzických možností, protože jsem byl zrovna ve vrcholném stádiu nachlazení, a zpívat v kuse 5 hodin, když máte ucpaný nos, v krku máte struhadlo a kašel atakuje vaše průdušky po každém odzpívaném verši, je opravdu nadlidský výkon. Faktem je, že nachlazení jako takové většinou nezasahuje hlasivky – to vám potvrdí každý zkušený učitel zpěvu, bohužel vám ale vyřídí všechno okolo, čímž vám to zpívání značně ztíží. Pro mnohého netrénovaného amatéra, který svůj hlas necvičí, může být problém zpívat na plnou hlasitost třeba už i jenom hodinu v kuse a druhý den potom jenom šeptá. Já jsem to naštěstí díky svému tréninku ustál bez následků, takže se v plné síle opět uvidíme na příští akci. Nakonec můžeme tedy být všichni rádi, že můj zdravotní stav byl až tak milosrdný, že nám dovolil darovat vám alespoň těch 5 hodin dobré muziky a trošku vám zpříjemnit večer.

Ještě jednou díky za vaše pozitivní reakce a brzy na shledanou na dalším koncertě.